21-05-22
goście weselni

Dodane przez użytkownika @autodoslubu

Jak oszacować liczbę gości na wesele?

Liczba gości, których zaprosisz na swoje wesele, to jedna z pierwszych decyzji, przed którymi staniesz. Ty i Twój narzeczony bierzecie ślub, ponieważ chcecie dzielić życie tylko z jedną osobą - nie z kimś, kto według Ciebie może umawiać się z Twoją najlepszą przyjaciółką lub komu po prostu współczujesz. Dlatego jeśli liczba osób biorących udział w Waszym ślubie jest dla Was problemem, zadajcie sobie pytanie, ilu gości chciałoby wziąć w nim udział.

Ilu gości powinieneś zaprosić na swoje wesele?

Ważne jest, aby zorientować się, z kim chcesz świętować swój ślub. Pomoże to ustalić, ile osób zaprosić i jak utrzymać listę gości w rozsądnych granicach. Możesz także skorzystać z tej wskazówki, aby wybrać osoby, które zaprosisz na swój ślub - przyjaciół i członków rodziny, o których wiesz, że z przyjemnością wezmą w nim udział. Nie ma tu sztywnych reguł - Twoje przyjęcie będzie się różnić od przyjęcia Twojej żony, a przyjęcia Twoich najlepszych przyjaciół będą się od siebie różnić, więc nie da się ustalić ogólnej zasady dotyczącej liczby gości weselnych. Liczba gości, których zaprosicie, będzie w dużej mierze zależała od kwoty, jaką przeznaczyliście na przyjęcie weselne.

Najważniejsi ludzie w twoim życiu

Dla wielu ludzi najważniejszymi osobami w ich życiu są rodzice. W rzeczywistości wiele par decyduje się na zorganizowanie przyjęcia weselnego w domu rodziców, ponieważ wiedzą, że będą się tam czuli najlepiej. Można też rozważyć zorganizowanie wspólnej ceremonii przyjęcia, a następnie osobnych przyjęć dla najbliższych przyjaciół i członków rodziny.

Ilu gości powinno wziąć udział w ceremonii ślubnej i przyjęciu weselnym?

Kolejnym ważnym aspektem do rozważenia przy ustalaniu liczby gości weselnych jest podjęcie decyzji o liczbie gości, którzy wezmą udział w ceremonii. Najlepiej jest zaprosić gości, którzy będą mogli uczestniczyć w ceremonii i przyjęciu. Na ceremonię ślubną najlepiej zaprosić od 80 do 120 gości. Ponieważ będziecie wymieniać przysięgę z narzeczonym przed Bogiem i innymi członkami rodziny, ważne jest, aby zachować intymność. Nie chcesz, aby na ceremonii było zbyt tłoczno i aby wszyscy czuli się nieswojo. Należy zadbać o to, aby goście siedzieli na miejscach siedzących, a także o to, aby goście weselni oraz osoba prowadząca ceremonię mogli wchodzić i wychodzić bez zbędnego tłoku. Na przyjęcie najlepiej zaprosić od 60 do 80 gości. Ponownie, chcecie, aby przyjęcie miało intymny charakter, więc zaproście wszystkich, których znacie i kochacie, ale nie tak wielu, abyście czuli się zbyt stłoczeni.

Ilu gości na weselu w domu?

Jeśli zarówno Ty, jak i Twój narzeczony chcecie zorganizować przyjęcie weselne w swoim domu, możecie zaprosić maksymalnie 30 gości. Należy również pamiętać, że większość ludzi nie jest przyzwyczajona do jedzenia kolacji w cudzym domu, więc jeśli podajesz posiłek, upewnij się, że jest to lekki posiłek. Chcesz także, aby Twoi goście mogli wyjść w każdej chwili i nie czuli się zobowiązani do pozostania na całą noc.

Goście weselni odmawiają?

Jeśli chodzi o wybór liczby gości, których chcesz zaprosić na swoje wesele, pomyśl o tym, że jest to inwestycja w Wasze przyszłe szczęście. Zbyt wiele osób na weselu może wywołać uczucie chaosu i zamieszania, natomiast zbyt mała liczba może sprawić, że poczujecie się samotni i pominięci. Jeśli Ty i Twój narzeczony zaprosicie tylko kilkoro bliskich przyjaciół i członków rodziny, możecie oczekiwać, że będą oni czerpać większą przyjemność ze spędzania czasu z Wami, niż gdyby zostali zaproszeni na imprezy innych osób z dużą listą gości.

Gadżety weselne dla gości

Jeśli zaprosiliście gości na swój ślub, możecie rozważyć podarowanie im prezentu. Ogólnie rzecz biorąc, prezent ślubny to każdy upominek, który wręcza się w podziękowaniu za obecność na imprezie lub z okazji zawarcia związku małżeńskiego. Choć zapewne chcecie nawiązać osobisty kontakt z gośćmi, istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać. Najlepiej jest podarować gościom prezent ślubny, który jest przemyślany, niedrogi, nie za duży ani nie za mały. Można podarować gościom prezent związany z ich zainteresowaniami. Na przykład, jeśli jeden z gości jest miłośnikiem fitnessu, możesz podarować mu kosz upominkowy wypełniony batonami proteinowymi i koktajlami proteinowymi. Podobnie, jeśli ktoś z Twoich gości uwielbia podróżować, możesz podarować mu kartę podarunkową do serwisu turystycznego.

Komentuj